Εύκολος Προγραμματισμός Ραντεβού
Visit our web site
Nikos Neofotistos,Plastic Surgeon
Follow n_neofotistos on Twitter Ask me about Plastic Surgery on Quora Find me on Linked In our videos on youtube Join our Facebook Group
Τροφοδοσία RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ερωτηση μεσοθεραπειας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

ερωτηση μεσοθεραπειας

Δημοσίευση  Meso Την / Το 20/5/2011, 14:39

καλημερα σας,
θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης.. σε πολλα σαιτ στις αντενδειξεις της μεσοθεραπειας περιεχουν και τα αυτοανοσα νοσηματα... δεν επιτρεπεται γενικα να κανει καποιος μεσοθεραπεια (στη δικη μου περιπτωση για κυτταριτιδα) οταν εχει αυτοανοσο νοσημα η` δεν επιτρεπεται να κανει τη θεραπεια στην περιοχη που το εμφανιζει???
εχω στον αγκωνα μου ενα πολυ μικρο μερος που εμφανιζει ψωριαση..δεν παιρνω φαρμακα και δεν μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα.. μπορω να κανω τη θεραπεια της μεσοθεραπειας για την κυτταριτιδα??? περιμενω την απαντηση σας ευχαριστω πολυ.

Meso

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: ερωτηση μεσοθεραπειας

Δημοσίευση  Admin Την / Το 20/5/2011, 14:41

Γιά την Μεσοθεραπεία, όπως και για άλλες μη επεμβατικές θεραπείες, δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία και έρευνες για την επίδραση τους σε ασθενείς με αυτοάνόσα νοσήματα και για αυτόν τον λόγο πολύ σωστά, στα έντυπα των φαρμάκων της Μεσοθεραπείας αναφέρεται ως αντένδειξη. Θα σας συμβούλευα να μην προχωρήσετε σε εφαρμογή αυτής της θεραπείας.

210-6456532
www.neofotistos.gr
www.plastiki-x.blogspot.com
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011
Τόπος : Αθήνα

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.neofotistos.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης